hizmet@seninservisin.com +90 212 320 61 51
Sıkça Sorulan Sorular
Akıllı Telefon - A3216
 
Hızlı Çözüm İpuçları:
Telefonunuzda sorun yaşadığınızda denemenizi önerdiğimiz hızlı çözüm adımları aşağıdaki gibidir:
1- En iyi performansı sağlanabilmesi için telefonunuzun yazılımının güncel olduğundan emin olunuz.
2- Telefonunuzun arka kapağını çıkardıktan sonra bataryanızı çıkarınız ve tekrar takınız. Telefonunuzu güç düğmesine basarak tekrar başlatınız.
3- Telefonunuzu orijinal ayarlarına sıfırlayınız.
Ayarlar>Yedekle ve sıfırla>Fabrika verilerine sıfırla>Telefonu sıfırla(SD kartı sil seçeneği aktif olmalıdır.)
UYARI: Sıfırlama işlemi telefonunuzun ve SD kartınızın belleğini sıfırlar. Sıfırlama işlemini yapmadan önce yedeklerinizi almayı unutmayınız.
Soru : Telefonun SAR değeri nedir?
Cevap : Mobil cihazlar için SAR sınırı 2 W/kg olup, CASPER VIA A3216 için kulakta 0,48 W/kg olarak ölçülmüştür. Vücutta taşındığında en yüksek SAR değeri 0,80 W/kg olarak ölçülmüştür.
Soru : Görüntülü görüşme desteği var mı, var ise nasıl yapılıyor?
Cevap : CASPER VIA A3216 modelinde görüntülü görüşme özelliği bulunmaktadır. Rehberde arama yapacağınız kişinin üzerine tıkladığınızda çıkan (görüntülü arama) iknonuna tıklayarak görüntülü görüşmeyi başlatabilirsiniz.
Soru : Görüntülü görüşme yapamıyorum, neden?
Cevap :
1- Hattınızın 3G özelliği aktif olmalıdır. Aktifleştirmek için operatörünüzle temasa geçiniz.
2- Görüşme yapmak istediğiniz bölgede operatörünüzün 3G desteği olmalıdır. Ekranın üs kısmındaki çekim barının solunda 3G ve ya H simgesi bulunması operatörünüz o bölgede 3G desteği verdiği anlamına gelir.
3- Aramak istediğiniz kişinin hattının 3G özelliği aktif olmalıdır, bulunduğu bölgede operatörünün 3G desteği olmalıdır ve görüntülü konuşma desteği olan bir telefon kullanması gerekir.
Soru : Çift hatlı telefonda ilk hatta konuşma yapılırken diğer hattan çağrı geldiğinde uyarma oluyor mu?
Cevap : CASPER VIA A3216 modelinde ilk hatta konuşma yapılırken, diğer hattan çağrı alınamamaktadır. Bu esnada ikinci hattı arayan kişi telefonun kapalı veya kapsama alanı dışında olduğuna dair bir operatör uyarısı alacaktır.
NOT: Ayarlar>Arama Ayarları>Arama ayarları detayları>Çağrı yönlendirme>Ulaşılamadığında yönlendir adımlarını izleyerek birinci hattınızı ikinci hattınıza, ikinci hattınızı birinci hattınıza yönlendirirseniz, bu durumlarda arayan kişi meşgul uyarısı alır ve size de arayan kişinin uyarısı gelir.
Soru : Telefon açılmadığı zaman recovery yapmak için bir tuş kombinasyonu var mıdır?
Cevap : Cihaz kapalıyken recovery yapabilecek bir tuş kombinasyonu yoktur.
Soru : Telefonumu nasıl güncelleyebilirim?
Cevap : Ayarlar>Telefon hakkında>Sistem güncellemeleri>Yeni versiyon kontrolü adımlarını izleyerek telefonunuzu güncelleyebilirsiniz. “Son sürüm zaten yüklü, güncelleştirme gerekli değil!” uyarısı alırsanız telefonunuzda güncel yazılım mevcuttur. NOT: Güncelleme paketini indirme süresi server’ın yoğunluğuna göre değişmekte olup, yükseltme işlemi 5 dakika civarında sürmektedir.
Soru : Telefonu bilgisayara bağladığımda, bilgisayar telefonu görmüyor.
Cevap : 1- Telefonunuzun orijinal USB kablosunun çalışır olduğundan ve USB kablo bağlantılarından emin olunuz.
2- Bağlantıyı yaptıktan sonra telefonunuzun ekranının üstünde USB simgesi çıkacaktır.
3- Üstteki barı aşağıya doğru sürükleyiniz.
4- “Diğer USB seçenekleri için dokunun” ibaresini tıklayınız.
5- “USB Yığın Bellek” ibaresini tıklayın ve “Tamam” a tıklayınız.
Soru : Telefonum ısınıyor.
Cevap : Telefonunuzu konuşurken, oyun oynarken, veri aktarırken, müzik dinlerken ve ya video izlerken uzun süre kullanırsanız, telefonunuz ısınabilir. Bu gibi durumlarda telefon her zamankinden daha fazla güç kullandığı için daha fazla ısı üretir. Müşteri hizmetlerimizden daha detaylı bilgi alabilirsiniz.
Soru : Telefonumun şarjı çok hızlı bitiyor
Cevap : 1- Kullanmadığınız uygulamaları tamamen kapatmazsanız, arka planda çalışmaya devam ederler ve telefonunuzun batarya ömrünü kısaltırlar. Bu uygulamaları tamamen kapayabilmek için telefonunuz ekranının altında bulunan “home” simgesine uzunca basın ve açık uygulamaları sağa/sola sürükleyerek kapatınız.
2-Ekran parlaklığının yüksek olması batarya ömrünü kısaltan faktörlerdendir. Ekran parlaklığını kullanabileceğiniz minimum düzeye ayarlayınız.
3- GPS, Bluetooth, WIFI, Mobil ağ gibi data alış verişi yapan bağlantıları kullanmadığınız anlarda kapatınız.
4- Telefonunuzun şebekesi çekmediği durumlarda telefonunuzun uçak moduna almanızı tavsiye ederiz. Çünkü telefon şebekeye bağlı olmadığı durumlarda şebekeye bağlanmak için daha fazla güç harcar.
NOT: Telefonunuzun güç tüketimine neden olan uygulamaları Ayarlar>Pil adımlarını izleyerek görebilirsiniz.
Soru : Telefonum mobil ağından diğer cihazlara kablosuz ağ sağlayabilir miyim?
Cevap : Evet sağlayabilirisiniz. Telefonunuzun Ayarlar>Diğer>Bağ. ve taşınabilir Wi-Fi alanı>Taşınabilir kablosuz ortak erişim’ i aktif ediniz. “Kablosuz hotspot kurulumu yap” sekmesinden kablosuz ağ şifrenizi belirleyebilirsiniz.
Soru : Hızlı arama özelliğini nasıl kullanabilirim?
Cevap : Rehberinizden hızlı arama yapmak istediğiniz kişiyi seçiniz ve ekranınızın altında solda bulunan ayarlar simgesini tıklayarak “Ana ekrana yerleştir” seçeneğini tıklayıp ana ekranda kısayol oluşturabilirsiniz. Böylece ana ekranınızdan kişi üzerine tıklayarak hızlı arama yapabilirsiniz.
Soru : Telefonu yatay konuma çevirdiğimde ekran dönmüyor.
Cevap : Telefonunuzun Ayarlar>Ekran>Ekranı otomatik döndür seçeneğinin aktif olduğundan emin olunuz. Bu özellik aktif olmasına rağmen ekranın dönme özelliğini desteklemeyen oyunlar ve programlar mevcuttur.