Yasal Uyarı

Aşağıdaki metinde yazılı bulunan ve bu internet sitesinin kullanım şartları, gizlilik ve telif hakları ile ilgili bilgi veren metni okumanız gerekmektedir. Bu şartları kabul etmeniz halinde sizden beklenen, ister üye olarak, ister ziyaretçi olarak anlaşmaların şartlarına uymanızdır.


Bu web sitesi (bundan böyle "Site"olarak anılacaktır.) Kalem Servis Hizmetleri Bilgisayar San. ve Tic. Ltd. Şti. (bundan böyle “KSH” olarak anılacaktır.) firmasına ait olup, seninservisin.com tescilli markasıdır.


KSH, bu yasal uyarıda yer alan tüm koşulları ve hükümleri önceden bir ihbara gerek kalmaksızın değiştirme ve güncelleme hakkına haizdir. Bu Site'ye her eriştiğinizde ve/veya bu Site'yi her kullandığınızda lütfen kullanım koşullarını inceleyiniz


Fikri Mülkiyet

5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarı gereği KSH firmasının Web sitesinin isim hakları, içeriği, şablonu, tasarımı ve site içindeki tüm dokümanlara ait hakları saklıdır. Site içerisinde yer alan sayfalarda aksi belirtilmediği sürece, site içindeki hiçbir doküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne şekilde olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz (arama motorlarının dizinleri için kullandıkları geçici bellek kayıtlarından alınmış olsalar dahi). Sitemizi ziyaret eden misafirlerimiz, sitenin telif hakkı konusunda firmamızın tüm talep ve açıklamalarını kabul ettiklerini beyan ve taahhüt ederler. Hakları saklı tutulmuş eserler, sahiplerinin muvafakati olmadan hiç bir suretle çoğaltılamaz, alıntı yapılamaz, yayınlanamaz, başka bir yerde kullanılamaz. Site içinde yer alan dokümanlar, yazılım ve markalar için üretici firmaların, yazılımcı ve üreticinin belirtilmediği durumlarda, KSH site yöneticisinin önceden verilmiş açık muvafakati olmaksızın başka siteler yada medyalara kopyalanamaz.


Bağlantılar

Bu Site'den bağlantı yapılan herhangi bir web sitesiyle ilgili olarak, söz konusu web sitesinin içeriği ve işleyişi de dahil, KSH’ın hiçbir sorumluluğu yoktur. KSH bu bağlantıların içeriğini kontrol etmez. Bu bağlantıları kullandığınız takdirde, bu site'den çıkmış olacaksınız. Bu nedenle, bağlantı yapılan web siteleri veya içeriklerinde bulunan herhangi bir bilgi, yazılım, ürün ya da malzeme veya bu sitelerin kullanımından doğacak sonuçlar hakkında KSH sorumlu tutulamaz.


Güncelleme

KSH bu site'de mevcut her tür hizmet, ürün, siteyi kullanma koşulları ile sitede sunulan bilgileri önceden bir bildirime gerek olmaksızın değiştirme, siteyi yeniden organize etme hakkını saklı tutar. Değişiklikler sitede yayımlandığı anda yürürlüğe girer. Sitenin kullanımı ya da site'ye giriş ile bu değişiklikler de kabul edilmiş sayılır. KSH yapabileceği tüm bu değişiklikler esnasında 5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu çerçevesinde yayınlamakla yükümlü olduğu bilgilerin kesintisiz olarak erişilebilir olması hususuna dikkat eder. Bu site'de yer alan herhangi bir bilgiyi, yetkisiz olarak herhangi bir şekilde tahrif etmek, çalışmasını engellemeye çalışmak cezai hukuki takibata neden olacaktır.


Bilgi Toplama

KSH, Siteye yapılan ziyaretler ile ilgili bilgileri takip edebilir. Bu siteye erişmek için kullandığınız İnternet servis sağlayıcısının adı ve Internet Protokol (IP) adresi, Siteye erişme tarihi ve saatiniz, Sitede bulunduğunuz sırada eriştiğiniz sayfalar ve Sitemize doğrudan bağlanmanızı sağlayan Web sitesinin Internet adresi gibi birtakım bilgiler KSH tarafından kaydedilebilir. Bu bilgiler sitenin iyileştirilmesi, eğilimlerin değerlendirilmesi ve kalitenin arttırılması için kullanılır.


Kullanım İhlalleri

  • Diğer kullanıcıların forum alanlarını ve diğer iletişim alanları kullanmasını ya da istediği gibi kullanmasını engellemek,
  • Suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, ülke çapında ya da uluslararası düzeyde yasalara ters düşecek bir durum yaratan ya da teşvik eden, her tür ve şekilde iletim dahil olmak üzere; hiçbir tür yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür veya iftira içeren, küçük düşürücü, kaba, pornografik, rahatsız edici ya da ahlaka aykırı bilgi göndermek ya da iletmek,
  • Site tarafından sunulan servisler aracılığı ile 3. şahıs ve/veya kuruluşlara ait sistemlere zarar vermeye çalışmak, saldırılar düzenlemek,
  • Bir başkasının gizlilik hakkını ya da yayın haklarını çiğneyen ya da telif hakları, ticari marka hakları veya başka mülkiyet hakları tarafından korunan ya bu tarif edilen sınıflara giren malzemelerden uyarlananlar da dahil olmak üzere; sahibinden ya da haklarını elinde tutandan önceden izin almaksızın, başkalarının haklarını çiğneyen ya da ters düşen, hiç bir bilgi, yazılım ya da başka malzeme göndermem ya da iletmek,
  • Site tarafından sunulan servisler aracılığı ile 3. şahıs ve/veya kuruluşlara ait kişisel bilgileri toplamak ve/veya kullanmak,
  • Bir virüs veya başka bir zararlı unsur içeren hiç bir tür bilgi, yazılım ya da başka bir malzeme göndermek ya da iletmek,
  • Ticari amaç taşıyan ya da reklam içeren hiç bir bilgi, yazılım ya da malzeme göndermek, iletmek ya da kullanmak.
  • Site içeriğindeki görsel ve metin halindeki bilgileri ticari ya da özel içerik amaçlı kullanmaya kalkışmak.
  • Site tarafından sunulan servisleri ve içeriği değiştirmeye, durdurmaya veya engellemeye kalkışmak,


Gizlilik İlkeleri

KSH, sanal ortamda özgürce, bilgi ve düşünce paylaşımını ve kişisel bilgilerin gizliliği ilkesini desteklemektedir. Site üzerinden sağlanan hizmetlerimiz aracılığı ile kullanmakta olduğunuz e-postalarınız ve kişisel bilgileriniz 3. Şahıs ve kurumlarla paylaşılmamaktadır.


Kişisel bilgileriniz gerektiğinde açıkça sorulacaktır. Örneğin, eğer site içerisinde bir foruma katılacaksanız, size adınız ve elektronik posta adresiniz sorulacaktır. Site yönetilirken Kişisel Bilgi'leriniz kullanılır ve sitenin yeni özellikleri, hizmetleri ya da ürünleri hakkında size zaman zaman bilgi gönderilebilir. Kişisel bilgileriniz ve elektronik posta adresiniz kesinlikle üçüncü şahıslarla paylaşılmaz ve açıklanmaz.


Buna karşılık Türkiye ve Uluslararası kanunlarca yasal olmayan, başkalarına veya KSH’a zarar verebilecek veya belirtilen kullanım kurallarına aykırı durumlarda siteye müdahale edilebilir. Bu durum aynı zamanda Resmi Makamlarla paylaşılabilir, sağlamakta olduğumuz servisleri öncesinde sözlü / yazılı uyarıda bulunmaksızın durdurabilir veya iptal edebiliriz.


Bilgisayarınızın Web tarayıcı yazılımının (browser) dosyalarının içine 'cookie' adında bir metin dosyası yerleştirilebilir. Cookie'nin kendisi, hakkınızda Kişisel Bilgi içermese de, sitemizin tarafınızdan nasıl kullanıldığı hakkında bilgilerle, bilerek ve özellikle verdiğiniz bilgilerin, yönetim tarafından ilişkilendirilmesini olanaklı kılar.


Site ziyaretlerinde, kullanıcının isimsiz olduğu durumlarda oturumunu izleyebilmek için IP adresleri (bir bilgisayarın Internet adresi) kaydedilmektedir. Bu verileri, kullanıcıların sitemizin hangi bölümlerini ziyaret ettiği ve burada ne kadar kaldığı gibi istatistiksel bilgiler edinmek amacı ile kullanılabilmektedir..


Yasal koşullarımız, gizlilik ilkelerimiz ve site kullanım koşullarımız hakkında itiraz ve sorularınız varsa, lütfen hizmet@seninservisin.com adresine elektronik posta yoluyla gönderiniz.


Bu anlaşma, T.C. yasalarına uygun olarak, hiçbir yasal tezata yer verilmeden yürütülecektir. Eğer bu anlaşmanın herhangi bir maddesi, yasadışı, geçersiz ya da herhangi bir nedenden ötürü yasal açıdan uygulanamaz durumdaysa, söz konusu madde bu anlaşmadan çıkarılabilir ve bu durum geriye kalan maddelerin geçerliliğini ve yasal açıdan uygulanabilirliğini etkilemez.