hizmet@seninservisin.com +90 212 320 61 51
Sıkça Sorulan Sorular
Akıllı Telefon - A6108
 
Hızlı Çözüm İpuçları:
Telefonunuzda sorun yaşadığınızda denemenizi önerdiğimiz hızlı çözüm adımları aşağıdaki gibidir:
1- En iyi performansı sağlanabilmesi için telefonunuzun yazılımının güncel olduğundan emin olunuz.
2- Telefonunuzun güç düğmesine 10 saniye boyunca basılı tutunuz. Telefonunuz titreyerek kapanacaktır. Telefonunuz kapandıktan sonra güç düğmesine basılı tutarak yeniden başlatınız.
3- Telefonunuzu orijinal ayarlarına sıfırlayınız. Ayarlar>Yedekle ve sıfırla>Fabrika verilerine sıfırla>Telefonu sıfırla UYARI: Sıfırlama işlemi telefonunuzun belleğini sıfırlar. Sıfırlama işlemini yapmadan önce yedeklerinizi almayı unutmayınız.
Soru : Telefonun SAR değeri nedir?
Cevap : Mobil cihazlar için SAR sınırı 2 W/kg olup, CASPER VIA A6108 için kulakta 0,48 W/kg olarak ölçülmüştür. Vücutta taşındığında en yüksek SAR değeri 0,80 W/kg olarak ölçülmüştür.
Soru : Telefon açılmadığı zaman recovery yapmak için bir tuş kombinasyonu var mıdır?
Cevap : Cihaz kapalıyken recovery yapabilecek bir tuş kombinasyonu yoktur.
Soru : Telefonumun şarjı bitti, açılmıyor, ne yapmalıyım?
Cevap : Adaptör takılı haldeyken yanan kırmızı led ışığı, maviye dönene kadar şarj ediniz. Güç düğmesine telefonunuz titreyene kadar basılı tutunuz.
Soru : Telefonumu nasıl güncelleyebilirim?
Cevap : Ayarlar>Telefon hakkında>Yazılım güncelleme>Güncelleştir adımlarını izleyerek telefonunuzu güncelleyebilirsiniz. “Daha yeni güncelleştirme yok” uyarısı alırsanız telefonunuzda güncel yazılım mevcuttur.
Soru : Telefonum ısınıyor.
Cevap : Telefonunuzu konuşurken, oyun oynarken, veri aktarırken, müzik dinlerken ve ya video izlerken uzun süre kullanırsanız, telefonunuz ısınabilir. Bu gibi durumlarda telefon her zamankinden daha fazla güç kullandığı için daha fazla ısı üretir. Müşteri hizmetlerimizden daha detaylı bilgi alabilirsiniz.
Soru : Telefonumun şarjı çok hızlı bitiyor
Cevap : 1- Kullanmadığınız uygulamaları tamamen kapatmazsanız, arka planda çalışmaya devam ederler ve telefonunuzun batarya ömrünü kısaltırlar. Bu uygulamaları tamamen kapayabilmek için telefonunuz ekranının altında bulunan “home” simgesine uzunca basın ve açık uygulamaları sağa/sola sürükleyerek kapatınız.
2-Ekran parlaklığının yüksek olması batarya ömrünü kısaltan faktörlerdendir. Ekran parlaklığını kullanabileceğiniz minimum düzeye ayarlayınız.
3- GPS, Bluetooth, WIFI, Mobil ağ gibi data alış verişi yapan bağlantıları kullanmadığınız anlarda kapatınız.
4- Telefonunuzun şebekesi çekmediği durumlarda telefonunuzun uçak moduna almanızı tavsiye ederiz. Çünkü telefon şebekeye bağlı olmadığı durumlarda şebekeye bağlanmak için daha fazla güç harcar.
NOT: Telefonunuzun güç tüketimine neden olan uygulamaları Ayarlar>Pil adımlarını izleyerek görebilirsiniz.
Soru : Telefonum mobil ağından diğer cihazlara kablosuz ağ sağlayabilir miyim?
Cevap : Evet sağlayabilirisiniz. Telefonunuzun Ayarlar>Diğer>Bağ. ve taşınabilir Wi-Fi alanı>Taşınabilir kablosuz ortak erişim’ i aktif ediniz. “Kablosuz hotspot kurulumu yap” sekmesinden kablosuz ağ şifrenizi belirleyebilirsiniz.
Soru : Hızlı arama özelliğini nasıl kullanabilirim?
Cevap : Rehberinizden hızlı arama yapmak istediğiniz kişiyi seçiniz ve ekranınızın altında solda bulunan ayarlar simgesini tıklayarak “Ana ekrana yerleştir” seçeneğini tıklayıp ana ekranda kısayol oluşturabilirsiniz. Böylece ana ekranınızdan kişi üzerine tıklayarak hızlı arama yapabilirsiniz.
Soru : Telefonu yatay konuma çevirdiğimde ekran dönmüyor.
Cevap : Telefonunuzun Ayarlar>Ekran>Ekranı otomatik döndür seçeneğinin aktif olduğundan emin olunuz. Bu özellik aktif olmasına rağmen ekranın dönme özelliğini desteklemeyen oyunlar ve programlar mevcuttur.
Soru : Telefonla görüşme yaparken telefonu kulağımdan uzaklaştırmama rağmen ekran karanlık oluyor.
Cevap : Telefon ekranın sol üst tarafında ışığa duyarlı sensör bulunmaktadır. Sensör ışığı algılamadığı zaman ekran kararmaktadır. Bu gidi durumda;
1-Telefonunuz ile uyumsuz koruma filmi kullanıyorsanız koruma filmini kaldırın. Çünkü uyumsuz koruma filmleri sensörün kapanmasına neden olur.
2-Sensör konuşma esnasında ter, toz vb. ile kapanmış olabilir. Sensör kısmını yumuşak bir bezle temizleyiniz.
Soru : SD kartımdaki dosyalarımı göremiyorum.
Cevap : Google Play Store’dan 3. parti dosya yöneticisi programı indirerek SD kartınızdaki dosyalarınızı görebilirsiniz.