hizmet@seninservisin.com +90 212 320 61 51
Sıkça Sorulan Sorular
Windows 8
 
Soru : Windows Yükseltme Teklifi Nedir?
Cevap : 2 Haziran 2012 ve 31 Ocak 2013 tarihleri arasında kampanyaya uygun bir Windows PC satın alırsanız, Windows 8 Pro yükseltmesine 29 TL’ye sahip olabilirsiniz.
Soru : Windows 7 dokunmatik PC'ler, Windows 8 ile uyumlu mu?
Cevap : Windows 7 dokunmatik PC'ler, Windows 8 için tasarlanmış dokunmatik ekran kadar hızlı yanıt vermeyebilir ve hareketler, Windows 8 için tasarlanmış dokunmatik ekranlardaki kadar duyarlı olmayabilir. Ayrıca, aynı anda beşten az dokunma noktasını destekleyen dokunmatik ekranlar, bazı Windows 8 özelliklerini ve Windows Store'dan satın alınmış bazı uygulamaları tüm özellikleri ile kullanamayabilirsiniz.
Soru : Windows 8 işletim sisteminde etkinleştirme nasıl yapabilirim?
Cevap : İnternet bağlantısı yapıldığında işletim sistemi otomatik olarak etkinleştirilecektir.
Soru : Windows 8 işletim sistemi olan ürüne windows 7 işletim sistemi kurmak istiyorum fakat Pc’nin ne bios boot menüsünde ne de quick boot da dvd sürücü görülememektedir. Ne yapılabilirim?
Cevap : * F2 ile biosa girilir* Security sekmesinden >Secure boot management’a girilir * Secure boot=Disabled Default Key Provisioning=Disabled olarak seçilir * Clear Secure Boot Keys Seçilerek, keys enter ile devredışı bırakılır * Boot sekmesine gelip Launch CSM=Enabled olarak seçilir F10 yapıp çıkılır * Tekrar Biosa girildiğinde Optik sürücü görülecektir
Soru : Windows 8 işletim sistemim çöktü ve elimdeki CD'den tekrar kurmak istiyorum fakat “Windows nereye yüklemek istiyorsun" seçeneğindeki 4 hdd bölümünden herhangi birini seçip ilerleyemiyorum. Ne yapabilirim?
Cevap : Tüm partitionlar silinerek tek bir partiton şeklinde kurulum yapılabilir. Yada işletim sistemi yüklenmiş bölümü biçimlendirerek kurulumu tamamlayabilirsiniz.
Soru : Windows 8 lisanslı ürünümün üzerinde işletim sistemi etiketi (COA) bulunmaması normal mi?
Cevap : Microsoft Windows 8 işletim sisteminde lisans etiketini (COA) kaldırmıştır. Windows 8 lisansınız dijital olarak anakart üzerindeki Biosa yazılmıştır.